ATÜ 2. Dönem Mezuniyet Coşkusu


    Üniversitemiz 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Sarıçam Kampüsü’nde düzenlendi. Mühendislik ve İşletme Fakültesi’nden 136 lisans öğrencisi, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimleri ve Bilişim Enstitüsünden 236 öğrenci diplomalarını alırken, mezuniyet sevinçlerini, görkemli bir törenle kutladılar.

     Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay başta olmak üzere, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Serkan Tokgöz, Prof. Dr. Yıldırım Beyazıt Önal, Prof. Dr. Hasan Kurtaran’ın yer aldığı programda, fakülte dekanları, öğretim görevlileri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve veliler hazır bulundular.

    Törende bir konuşma yapan Rektör Tümay, Üniversitenin ikinci yıl mezunlarını verdiğini, ancak Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ismiyle ilk mezunlarını vereceğine değinerek, genç mezunlara şöyle seslendi; "Sizler, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesini tercih ettiniz. Bazılarınız, Adana dışından geldiniz. Üniversitede dersler, sınavlar, laboratuvarlar, araştırmalar, ödevler, projeler ve stajlarla dolu bir öğrencilik hayatı geçirdiniz. Sonunda bu zorlu süreci tamamladınız ve diplomanızı hak ettiniz. Sizleri, gösterdiğiniz bu başarıdan dolayı tüm kalbimle tebrik ediyorum." dedi. Üniversitenin çok kısa bir sürede önemli gelişim gösterdiğini ifade eden Tümay, "Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin 2000 yılından sonra kurulan 125 üniversite içerisinde 2018 yılında yapılan uluslararası yayınlar sıralamasında ilk 10 içerisine girmeyi başardığını, Bu da genç Üniversitemizin akademik kadrosunun ne derece başarılı olduğunun  göstergesidir." dedi.

Mühendislik Fakültesini birincilikle bitiren Mohamedwili Kalmoi: "Ben, Kenya’dan Türkiye’ye büyük umutlarla ve hevesle gelmiş yabancı uyruklu bir öğrenciyim. Türkiye’deki 5. yılım. Çok zorlu ve kaliteli bir mühendislik eğitimini bu üniversitede tamamladım. Aldığım eğitimle gurur duyuyorum. Aldığım bu kaliteli eğitimi için, rektörümüzden hocalarıma tüm üniversite çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.

    Buradan mezun olan tüm arkadaşlarıma meslek hayatlarında başarılar diliyor, onlara emek veren ailelerine de saygılarımı sunuyorum. Umarım bizlere yükseköğretim hakkı sunan ve çok şey borçlu olduğum bu güzel ülke Türkiye, sonsuza kadar büyük, başarılı ve dünya üzerinde söz sahibi bir ülke olur. Bunu bütün kalbimle diliyor, herkese saygılarımı sunuyorum"
 dedi.

     İşletme Fakültesi birincisi Ersin İnal ise, " Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünü örnek alarak bilimin ışığında başladığımız üniversite hayatımızın bugün sonuna geldik. Üniversitemizdeki beş yıl boyunca anılarımızla ilgili aldığımız dersleri çeşitli zorlukların üstesinden  gelerek bugün tamamladık ve mezun oluyoruz. Mezun olan arkadaşlarıma bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Bana göre derslerden daha önemli olan üniversite hayatının bana katmış olduğu insanlara, olaylara ve fikirlere farklı bir bakış açısıdır. Bunu kazanmış olarak mutlu bir şekilde mezun oluyorum. " dedi.

   Program, Konferans Salonunda gerçekleşen konuşma ve plaket merasiminin ardından
  Tören Alanında oluşturulan platformda gerçekleşen kep atma etkinliğiyle  son buldu. 


© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top