ATÜ’ nün Başarı Sırası Belli Oldu


Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi URAP (Üniversitelerin Akademik Başarı Durumlarına göre Sırlama ) Araştırma Laboratuvarı’nın, üniversitelerin akademik performansını özetleyen listesine göre,  2000 yılından sonra kurulan üniversiter arasında 22. sırada yer aldı.

Türkiye’deki üniversitelerin akademik performanslarını çeşitli kriterlere göre değerlendiren, ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan URAP Araştırma Laboratuvarı’nın, 2019-2020 üniversite sıralamaları açıklandı.

Makale ve atıf sayıları, bilimsel doküman, doktora mezunu öğrenci sayısı öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı başta olmak üzere, toplam 9 kriterin esas alındığı sıralamaya göre ATÜ, 2000 yılından sonra kurulan 95 üniversite içinde 22. sırada yer aldı.  Tıp Fakültesi olmayan 86 üniversite arasında ise 21. sırada yer alırken; 6000’den az öğrencisi bulunan üniversitelerin genel sıralamasında ise 10. sırada yer aldı. 2010 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında ise 9.sırada yer buldu.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Tümay,  bu başarıya katkı sağlayan başta akademik personel olmak üzere herkese teşekkür etti. Tümay, zamanla öğrenci ve mezun sayısının artışıyla, ATÜ’ nün üst sıralara çıkacağına inancının tam olduğunu ifade etti. © 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top