Üniversitemiz Projelerine TÜBİTAK’tan Destek


TÜBİTAK 1002-Hızlı Destek Programı kapsamında Üniversitemiz akademisyenleri tarafından hazırlanan iki farklı proje çalışması desteklenmeye hak kazandı. 

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Adem Polat’ın TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı çerçevesinde sunduğu, 119E388 kodlu “Kanser hücrelerini açısal tarama ile görüntüleyebilen yapay zekâ temelli robotik mini-opto biyotomografi cihazı için 3-boyutlu görüntüleme yazılımı geliştirme” adlı araştırma projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu. Projenin tamamlanması ile meme kanseri ameliyatlarında ve diğer klinik alanlarda kullanılması planlanan “mini-opto biyotomografi cihazı”nın temelleri atılmış olacaktır. Başka AR-GE ve bilimsel projelere de alt yapı oluşturması beklenen proje kapsamında 1 Yüksek Lisans öğrencisine burs imkânı da sağlanacaktır.

Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doktor Öğretim Üyesi Tuğçe Demirdelen’in ise TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı çerçevesinde, 118E697 kodlu “Çoklu Analiz Yöntemleri Kullanılarak Optimum Maliyet-Boyut-Verimlilik Özelliklerine Sahip Aynı Özellikli Farklı Güç Kapasiteli Kuru Tip Transformatörlerin Modellemesi ve Gerçekleştirilmesi” adlı araştırma projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir. Proje kapsamında 2 adet doktora, 1 adet Yüksek Lisans ve 1 adet lisans öğrencisine burs imkânı da sağlanmaktadır. Şu ana kadar 2 adet SCI/SCI-E kapsamında yayın kabul edilmiş olup çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak desteklenen bilimsel araştırma projelerinin Üniversitemize hayırlı olmasını diler, proje ekibindeki hocalarımızı tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.


© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top