Letonya Ankara Büyükelçisi Peteris Karlis Elferts ATÜ’yü Ziyaret Etti


Letonya Ankara Büyükelçisi Peteris Karlis Elferts, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesini ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Mehmet Tümay ile bir görüşme gerçekleştirdi. Rektörlük Makamında yapılan görüşmede Letonya Adana Fahri Konsolosu Meriç Turan Ekmekçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kurtaran ve Dış İlişkiler Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Adem Polat da hazır bulundu. 

     Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tümay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Büyükelçiye Üniversitemizin gelişimi, gelecek hedefleri ve vizyonu hakkında bilgi verdi ve Üniversitemiz ile Letonya üniversiteleri arasında iş birliği kurulması için gerekli adımları atmaya hazır olduklarını belirtti. Bu iş birliği kapsamında öncelikle ikili iş birliği anlaşmalarının, Erasmus+ hareketlilik programı kapsamında gerçekleşecek öğrenci ve akademisyen değişiminin, teknopark destekli şirketlerin dahil edileceği ulusal ve uluslararası Ar-Ge projeleri ile TÜBİTAK ve AB destekli bilimsel projelerin hayata geçirilmesi noktasında istekli olduklarını ve bunu başarabilecek genç, dinamik ve uluslararası proje tecrübesine sahip akademisyenlerimizin olduğunun altını çizdi.

     Letonya Ankara Büyükelçisi Peteris Karlis Elferts ve Letonya Adana Fahri Konsolosu Meriç Turan Ekmekçi, birçok alanda iş birliğine açık ve hazır olduklarını belirterek misafirperverliklerinden ötürü Rektörümüze teşekkür etti.


© 2017 Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tüm Hakları Saklıdır.

Scroll To Top